Image

Procedura importu pojazdów z USA

Procedura sprowadzenia auta z USA do Polski. Zapoznanie się z tymi pięcioma punktami ułatwi nam późniejszą rozmowę telefoniczną:


 • Opcja numer jeden zakłada, że mają Państwo wybraną markę i model auta, którym jesteście zainteresowani. Wchodząc na stronie iaai.com lub copart.com, korzystając z wyszukiwarki zaawansowanej, wybierają Państwo interesujące ich auto i na adres email kontakt@agencjarp.eu wysyłają nam ośmiocyfrowy numer lot. W ciągu 24h odsyłamy informację, czy dane auto jest sprzedawane przez ubezpieczalnie oraz wstępny kosztorys sprowadzenia auta (tu ważny jest stan w USA). We wstępnym kosztorysie będą uwzględnione m.in. koszty stałe, które należy dodać do licytowanej kwoty, tj.:
  - opłaty aukcyjne 650-700$,
  - obsługa dealerska 300$,
  - transport z New Jersey do Bremerhaven 700$
  - oraz transport do portu w USA.

 • Opcja numer dwa zakłada, że mają Państwo wybraną markę i model auta, którym jesteście zainteresowani, jednak to firma AA ma Państwu wyszukać auto. Po informacji związanej z marką wysyłamy propozycję drogą mailową. W obu przypadkach muszą Państwo ocenić sami (allegro.pl) lub z pomocą zaprzyjaźnionego mechanika/blacharza/lakiernika koszt naprawy auta. Gdy koszty są już znane, ustalają Państwo kwotę, do jakiej licytujemy auto. Kiedy zdecydują się Państwo na zakup auta w firmie Autoameryka, podpisujemy umowę. Preferuję osobiście, jednak jeśli odległość jest dość duża, wysyłam umowę drogą e-mailową z prośbą o podpisanie jej notarialnie (koszt około 25 zł) oraz odesłanie skanu umowy drogą e-mailową a oryginału pocztą. Następnym krokiem jest wpłata zaliczki, której kwota ustalana jest indywidualnie z Klientem. Jeśli auto nie zostanie wygrane, tego samego dnia odsyłamy zaliczkę (zgodnie z podpisaną umową), która traktowana jest jako zabezpieczenie, lub pozostawiamy ją na kolejną licytację.

 • WAŻNE! Kwota za wylicytowane auto, wraz z kosztami stałymi, musi zostać przesłana do USA w ciągu 48h. W przeciwnym razie dom aukcyjny nalicza kary umowne za brak wpłaty oraz parkowanie auta. Gdy auto jest zapłacone, w ciągu 7-10 dni trafia na parking naszego dealera w New Jersey lub bezpośrednio do portu. Kiedy statek wypływa, po paru dniach dostają Państwo dokument załadunku (bill of loading) oraz datę dotarcia kontenera do Bremerhaven. W porcie w Niemczech, w ciągu 72 godzin, zostaje on rozładowany i agencja celna (koszt: 350 Euro), zwykle w ciągu 3-5 dni, dokonuje odprawy celnej, która wygląda następująco: CŁO 10% oraz VAT 19% liczone od kosztu zakupu auta wraz z transportem. Następnym krokiem jest dostarczenie samochodu pod wskazany adres w Polsce i rozliczenie transakcji, jeśli nie została rozliczona z zaliczki/zabezpieczenia pobranej wcześniej.


Serwisy aukcyjne:

Image +48 531-220-922

Image